Action Sports Kleding

Review: Patagonia Nano Air Hoody

patagonia-nano-air-hoody-gearlimits-review-product-detail

Testcondities

Ik heb de Patagonia Nano Air Hoody vooral gebruikt tijdens hardlopen en fietsen. De temperaturen varieerden van 2 tot 15 graden Celsius.

Review Nano Air

Als multi-sporter had ik hoge verwachtingen van de Patagonia Nano Air Hoody, vooral door de belofte van Patagonia een lichtgewicht, stretch en een uitstekend ademend vermogen te hebben. De jas is voorzien van 60g/m2 FullRange isolatie. Een (nieuw) materiaal ontwikkeld door het Japanse Toray Mills. patagonia-nano-air-hoody-gearlimits-review-productDoor de combinatie van zachte elastische materialen zit deze jas goed en kan je je er vrij in bewegen. Dat viel mij temeer op omdat ik een jas droeg die een maat te klein was. Ondanks dat deze ‘aansloot’ kon ik mij er prettig in bewegen. Daarbij hield de Nano Air mij warm en droog bij flinke inspanningen waarbij je in traditionele licht geïsoleerde jassen nat van het zweet bent. Ik ben vooral erg te spreken over de regulering van de lichaamstemperatuur. Ik heb de jas eigenlijk alleen gedragen als buitenlaag, maar de Nano Air is ook uitstekend te gebruiken als functionele tussenlaag bij bijvoorbeeld wintersporten. De externe borstzakken voorzien van rits zitten naar mijn mening op de perfecte plaatst en hoogte. Bij het dragen van een rugzak kan je er nog bij en – niet onbelangrijk – kan er ook nog wat in; zonder dat de banden erover vallen. Het enige minpunt – wat eigenlijk geen minpunt is – is dat de Nano Air de wind er dwars doorheen laat. Aan de andere kant is dat juist ook weer een unicum; wat de jas zo prettig maakt voor action sports.
Lees ook  Review: Berghaus Vapourlight Hypertherm hoody - perhaps the ultimate mid layer
De winkelprijs van deze – mooi afgewerkte – Patagonia Nano Air Hoody is €219,90.
Foto van Hayco Volkers

Hayco Volkers

Ik heb sinds mijn jeugd tot nu een groot aantal sporten beoefend. Mijn eerste sporten als kind waren judo en atletiek. Later kwamen daar mountainbiken, wandelen, mountainbiken, kyokushin karate, duiken, honkbal, golf en windsurfen, roeien en krav maga bij.
Foto van Hayco Volkers

Hayco Volkers

Ik heb sinds mijn jeugd tot nu een groot aantal sporten beoefend. Mijn eerste sporten als kind waren judo en atletiek. Later kwamen daar mountainbiken, wandelen, mountainbiken, kyokushin karate, duiken, honkbal, golf en windsurfen, roeien en krav maga bij.

Trailrun wedstrijden 2025: Alles wat je moet weten

Trailrun wedstrijden 2025: Alles wat je moet weten

Boordevol hoogtepunten: van de Alpen tot de middernachtzon – vind je volgende grote uitdaging met Dynafit!

NAAR DE KALENDER 〉


 

 

Gear voor wie geen concessies doet

Gearpoint.nl is dé plek voor tactische en outdoor uitrusting die werkt wanneer het moet. Van professionals tot fanatieke buitensporters: hier draait alles om kwaliteit, innovatie en gear waarop je blind kunt vertrouwen.

GET TO THE POINT 〉


 

 

Gerelateerd

Lezyne Multi Tool RAP II 18 is compacte alleskunner voor onderweg | Review

De Lezyne Multi Tool RAP II 18 is een compacte en doordachte multitool voor fietsers die onderweg…

Brooks Glycerin Flex: Een flexibele en veelzijdige hardloopschoen | Review

Sinds een paar weken loop ik op de Brooks Glycerin Flex. Op het eerste gezicht lijkt het een…

De VALLON Crossroads skibril met Zeiss toric technologie | Review

De VALLON Crossroads skibril met ZEISS toric lens en PolarLock lenswissel getest in wisselende…

Renault Austral E-Tech 200: Alpenpretenties in Drenthe | Autotest

We reden de Renault Austral iconic esprit Alpine E-Tech 200 tijdens een winterse roadtrip door…

Camelbak H.A.W.G. 20 MTB-rugzak voor lange dagen op de trails | Review

De Camelbak H.A.W.G. 20 is een robuuste MTB-rugzak voor lange traildagen. Getest op comfort,…

Julbo Launcher Reactiv skibril voor freeride en tourskiën | Review

De Julbo Launcher Reactiv skibril getest tijdens freeriden, tourskiën en pistegebruik. Hoe…

Julbo Hailot LT MIPS helm voor freeride en tourskiën | Review

Een praktijkgerichte review van de Julbo Hailot LT MIPS helm, getest tijdens off piste skiën,…

LEKI Hevon Pro 3D handschoenen: comfort en controle | Review

De LEKI Hevon Pro 3D ski-handschoenen getest in uiteenlopende wintercondities. Comfort, warmte en…

De Arc’teryx Mantis 26: strak design, ruige ziel | Review

Getest in Schotland, Italië en België: hoe presteert de Arc’teryx Mantis 26 tijdens hikes én in…